Farbowanie siwych włosów

Farbowanie siwych włosów

Na co należy zwrócić uwagę podczas farbowania włosów?

Niniejszy artykuł koncentruje się na najlepszym sposobie nakładania naturalnych farb do włosów oraz na tym, jak poszczególne kolory zachowują się na białych i siwych włosach. Aby pomóc Ci osiągnąć najlepszy możliwy rezultat, podsumowaliśmy kilka wskazówek i sztuczek.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że siwe i białe włosy są bardzo trudne do farbowania, ponieważ są depigmentowane (bez odcienia koloru). Jeśli jednak zastosujesz poniższe wskazówki, możesz osiągnąć optymalne pokrycie nawet w przypadku siwych włosów.

Uwagi do następnego zamówienia:

Włosy blond: Aby zmienić kolor siwych włosów na blond, producenci stosują żółte zioła, takie jak kurkuma, rezeda i wiele innych. (Uwaga: nie zapominaj, że ciemne obszary pozostają ciemne pomimo farbowania naturalną farbą do włosów) Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, użyj mieszanki blond bezpośrednio po wymieszaniu, pod warunkiem, że nie zawiera ona henny, rubii ani żadnego innego barwnika roślinnego o czerwonym lub różowym odcieniu. W takim przypadku prosimy o dokładne zapoznanie się z załączonym opisem i składnikami.

Rude włosy: Jeśli chcesz, aby Twoje siwe włosy były jaskrawoczerwone, użyj henny lub rubii. Te dwa kolory są najlepszym sposobem na zmianę koloru włosów na czerwony.

Brązowe włosy: Aby uzyskać intensywny brązowy odcień, należy nałożyć farbę dwukrotnie, jeśli masz bardzo jasne włosy. Najlepszym sposobem na to jest pozostawienie henny na włosach przez 2 godziny jednego dnia i użycie mieszanki henny i indygo następnego dnia. Podwójna aplikacja nie uszkadza skóry głowy ani włosów, więc można to zrobić w ciągu jednego dnia bez wahania. Niemniej jednak zaleca się farbowanie w dwa różne dni, jeśli to możliwe. Skóra głowy uspokaja się w międzyczasie, a kolor może się lepiej utrwalić

Oto kilka sugestii dotyczących właściwej mieszanki kolorów:

  • 50% indygo i 50% henny dla średniego brązu do czerwonawego brązu
  • 70% indygo i 30% henny dla średniego do ciemnego brązu
  • 80% indygo i 20% henny dla ciemnego brązu

Im więcej indygo zostanie użyte, tym ciemniejszy będzie kolor i odwrotnie

Czarne włosy: Nałożenie czarnej farby do włosów wymaga dużo cierpliwości i poświęcenia. Pierwsza próba nie zawsze kończy się sukcesem. Z tego powodu aplikacja powinna być powtarzana aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Podobnie jak w przypadku brązu, najlepiej pozostawić hennę na włosach przez dwie godziny, a indygo najlepiej na 2-3 godziny następnego dnia. W przypadku włosów bardzo jasnych lub brunetek, czarny kolor jest łagodniejszy niż w przypadku użycia samego indygo

Przygotowanie i zastosowanie:

Do przygotowania najlepiej używać letniej wody. Niektórzy producenci zalecają jednak gorącą wodę - dlatego podczas mieszania należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta, a najlepiej również pracować z termometrem do farbowania.
Wymieszaj zioła i natychmiast nałóż pastę na wilgotne, czyste włosy (jest to szczególnie ważne w przypadku loków). Jeśli chcesz użyć klasycznej metody, wymieszaj hennę z kwaśnym sokiem, takim jak ocet lub sok z cytryny i pozostaw na 8 godzin. Z kolei indygo należy wymieszać z letnią wodą i sodą oczyszczoną i pozostawić na około 15 minut.

WAŻNE:

Zaleca się, aby nie używać tłustych substancji podczas przygotowywania lub nakładania farby i mieszanek ziołowych. Bardzo ważne jest, aby pokryć wszystkie obszary skóry głowy i nie pozostawiać żadnych obszarów odkrytych podczas nakładania farby. Do oczyszczania należy używać łagodnych produktów, aby dokładnie usunąć wszystkie pozostałości po koloryzacji